Fabric World nowości 2022!

Po roku pełnym zawirowań i ferworu, przychodzi czas na odpoczynek. Rok 2022 przywita nas minimalizmem i prostotą w wielu dziedzinach. Nowości tapicerskie w nadchodzącym roku również nabierają w pełni sielskiego klimatu. Warto pamiętać, iż moda musi być ciekawa nie tylko na ulicach i londyńskich wybiegach mody, ale również w materiałach, z którymi obcujemy na co dzień. Modne obicia tapicerskie powinny dostarczać odpowiedniego stylu danemu wnętrzu oraz dawać gwarancję komfortu użytkowania. Co roku na targach aranżacyjnych, możemy spotkać trendy na nadchodzący rok – dotyczące kolorów, wzorów oraz form obić tapicerskich. Wszystkie oryginalne pomysły i rozwiązania pozwalają na aranżację naszych wnętrz na nowo, nadając im modnego charakteru. Obecnie, rola tkanin obiciowych jest niezwykle ważna, a szeroka ich oferta pozwala na dobranie odpowiedniego materiału do naszych indywidualnych potrzeb.

tkanina gladka

Barwy ziemi

Kolejny sezon trendów wnętrzarskich niesie ze sobą spokój i łagodność barw ziemi. Jest to dobra wiadomość dla osób lubiących ponadczasowość i klasykę. Kolory oraz struktury, silnie powiązane z naturą, są na tyle uniwersalne, iż nie będą wychodzić z mody przez długi okres czasu. Salony, kuchnie oraz łazienki perfekcyjnie współgrają ze stonowaną kolorystyką. Naturalna tonacja idealnie koresponduje z wieloma stylami aranżacyjnymi. Styl nowoczesny, art déco, boho czy industrialny, na pewno przyjmie do siebie z otwartymi ramionami odrobinę klasyki. Ponadto naturalne barwy idealnie harmonizują się z drewnem, kamieniem oraz metalem. Barwy ziemi to zdecydowanie najmocniejszy trend w nadchodzącym roku. Są to przede wszystkim brązy, beże, szarości, a także wszelkie pastele. Prócz kolorów, również wszelkie formy i struktury odwołują się do świata przyrody.

Niezawodna natura

Rok 2022 to nie tylko barwy ziemi, ale również ciekawe formy. Przestrzenne struktury oraz inspiracja włóknami naturalnymi skłania nas do zakupu tkanin strukturalnych, wybarwionych w naturalne kolory. Grube i wyraźne tkaniny, często przypominające len bądź gazejski splot nawiązują do tradycyjnego rzemiosła – tkalnictwa. Jedną z nich jest materiał typu Boucle, który swoją fakturą do złudzenia przypomina kamienie szlachetne, a jego pętelkowe wzory idealnie wpisują się w naturalny nurt. Ponadto, w nadchodzącym roku, wielkim powodzeniem będą cieszyć się również tkaniny gładkie, przypominające plusz. Ich dobra passa, trwająca cały 2021 rok utrzyma się na dłużej. Wszelkie tkaniny, przypominające plusz, są utożsamiane z luksusem, a meble tapicerowane obite taką tkaniną są centralnym punktem w danym pomieszczeniu.

Najważniejsze trendy tkanin Boucle

Charakterystyczna tkanina Boucle, wykonana z przędzy pętelkowej, będzie podbijać rynek wnętrzarski w 2022 roku. Jej ciepłe, stonowane barwy pozwalają na aranżacje wnętrz w najmodniejszych trendach. Nowości na 2022 rok, które zawitały do naszej oferty to tkaniny w kolorach niezwykle pięknych i mocnych brązów oraz ciemnej butelkowej zieleni. Jednak dla fanów delikatniejszych kolorów, producent przewidział tkaninę w odcieniach pudrowego różu oraz ciepłego beżu. Dzięki swojej niezwykle grubej i ciepłej strukturze, tkanina Boucle idealnie sprawdzi się jako obicie krzeseł, łóżka czy sofy. Warto zwrócić uwagę, na fakt, iż jest ona bardzo odporna na ścieranie. Jej struktura do złudzenia przypomina tradycyjne, często plecione ręcznie, chodniki naszych mam i babć.

Bezpieczna natura tkanin Cabello

Tkanina Cabello, idealnie nadaje się na obicia krzeseł, foteli, sof, a nawet na zasłony do sypialni. Niezwykle modna i często wybierana przez użytkowników w 2021 roku, w kolejnym sezonie wpisuje się w trend naturalności. Mijający rok, obfity był w pluszowe sofy,  w wyraźne, często krzykliwe kolory. Jednakże, w nadchodzącym roku, nasza oferta poszerza się o tkaninę Cabello przybierającą barwy ziemi, przełamane lekkim kolorem w postaci pastelowych róży oraz fioletów. Dzięki swojej strukturze miękkiego pluszu, Cabello jest niezwykle przyjemna w odbiorze przez każdego użytkownika, a gładka tafla jaką tworzy, nadaje pomieszczeniu atmosfery tajemniczości oraz wysublimowanego luksusu.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz