Niezależnie od tego, czy stare meble chcą Państwo oddać do tapicera, czy ich odnowieniem zająć się samodzielnie, konieczny jest wybór odpowiedniego i trwałego materiału. Jeśli poza wytrzymałością, istotna jest jednocześnie delikatna i welurowa struktura, to doskonałym wyborem będzie szenil. Posiada lekko połyskujące i zwarte włókna. Sklep internetowy fabricworld.eu z tkaninami dekoracyjnymi, obiciowymi, zasłonowymi, a także poduszkami dekoracyjnymi oferuje bogactwo wyboru kolorów tkanin szenilowych, które sprawdzą się w wielu zastosowaniach.

Materiał odporny na uszkodzenia o różnorodnej teksturze – tkanina szenilowa

W skład tkaniny szenilowej wchodzi poliester lub poliester i akryl. Osnowa i wątek łączone są na krosnach, co zapewnia doskonałą jakość wykonania. Z naszej oferty można wybrać taką o teksturze skórzanej, która jednak nie ma nic wspólnego z ekoskórą. Jest miękką i przyjemna w dotyku, a jednocześnie odporna na uszkodzenia, dzięki temu, że posiada gęsty splot i wysoką gramaturę. Szenil może mieć także strukturę pluszu lub weluru, a wszystko zależy od technologii łączenia ze sobą nici szenilowych. Tkaniny są odporne na zadrapania, dlatego będą odpowiednim wyborem do renowacji mebli dla właścicieli psów i kotów. Oczywiście trzeba pamiętać, że każdy materiał mechaci się pod wpływem użytkowania, dlatego, aby cieszyć się najwyższą jakością, bez widocznego owłosienia należy, podobnie jak w przypadku ubrań, mechanicznie usuwać je przeznaczoną do tego celu golarką.

Szenil – tkanina odporna na zaplamienia

W zależności od tego, jaki materiał zasłonowy, obiciowy czy dekoracyjny się wybierze, ma on określone parametry, jeśli chodzi o wytrzymałość, ścieralność czy łatwość czyszczenia. W przypadku szenilu można mówić o znacznej odporności na zaplamienie, jeśli posiada on powłokę teflonową. W ofercie naszego sklepu z tkaninami znalazła się także najbardziej zaawansowana technologicznie tkanina szenilowa. Politetrafluoroetylen tworzy warstwę hydrofobową. Na powierzchni z jego dodatkiem, rozlane ciecze nie wchłaniają się do włókien i pozostają na powierzchni. Dzięki temu wystarczy zetrzeć je suchą szmatką. Poza właściwościami praktycznymi warto zwrócić uwagę na estetykę tych tekstyliów. Zarówno welurowe, jak i imitujące skórę podkreślą reprezentacyjny charakter wnętrza.